Arvamusfestivali publik annetas fondi ligi 5000 eurot, fond toetab kahe inimese võitlust vähiga

Vähiravifondi vabatahtlikud margus ja Iti-Riin Arvamusfestivalil
Läinud nädalal Paides toimunud Arvamusfestivali kogus vähiravifond „Kingitud elu” kahe päevaga vähihaigete heaks ligi 5000 eurot. Muuhulgas potsatas fondi annetuskasti üks viiesajaeurone, pangakaardiga sooritati üks ligi 1000-eurone annetus.

Festivalinädalal otsustas fond toetada kahte naist võitluses vähiga. Sel aastal on fondist abi saanud nüüd kokku juba 35 inimest, annetustena on „Kingitud elu” kogunud üle 300 000 euro ning keegi pole pidanud jääma rahanappuse tõttu hädavajaliku ravita.

„Arvamusfestivali helde ja sõbralik publik oli lähedal fondi ühe ürituse annetuste kogumise rekordi purustamisele. Tänan kõiki, kes väiksema või suurema heateoga abivajajaid toetada otsustasid. Teie abil saame jätkuvalt kindlustada, et ükski raske haigusega võitlev eestimaalane ei kaotaks lootus ega võimalust elada,” ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

Fond tänab ka Arvamusfestivali korraldajaid avatud väravate eest. Vähiravifond „Kingitud elu” osales Arvamusfestivalil ka annetuste kogumist puudutavas arutelus, mille korraldas Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL). Arutelul jäi fondi poolt kõlama, et eduka heategevuse alusteks on inimestele emotsionaalselt korda minev teema, konkreetne toetamise fookus, heategija usaldusväärsus, läbipaistvus ja aktiivsus.

„Oleme väga tänulikud kõigile, kes on annetanud - see näitab, et eestimaalased on üksteise suhtes väga hoolivad,“ ütles vähiravifondi „Kingitud elu“ kaasasutaja ja nõukogu liige Janek Mäggi. „Samas toob see välja ka selle, et summad, mida me vajame keerulisteks ja kulukateks erandjuhtumiteks, ei ole üldises mõttes kuigi suured – ka väikseim annetus võib päästa kellegi elu.“

Viiesajaeurone fondi annetuskastis
Viiesajaeurone fondi annetuskastis. „Annetuskast või veebileht ise ei kogu annetusi. „Kingitud elu” viib teist suve eestimaalastele annetamise võimaluse piltlikult öeldes koju kätte, pakkudes inimestele aktiivselt vähihaigete toetamise võimalust erinevatel üritustel,” ütles Toivo Tänavsuu.

Juulis ja augustis on „Kingitud elu” vabatahtlikud kogunud üle Eesti annetustena rohkem kui 20 000 eurot.

Arvamusfestivali nädalal otsustas fondi nõukogu toetada 55-aastast naist ja 60-aastast meest soolevähiravim Vectibix soetamisel. Ravimi järgi on suur nõudlus, kuid haigekassa seda ei kompenseeri.

60-aastast meest toetab fond enam kui 7000 euroga. Mees ise panustab oma ravisse üle 2000 euro. Ta ütles, et haigekassa keeldumine tema ravi kompenseerimisest mõjus talle „palju jõhkramalt kui haigus ise”. Saades teada, et fond paneb tema ravile õla alla, kirjutas ta: „Minu emotsionaalset tunnet pole võimalik kirjeldada."

Teist, 55-aastast naist toetab „Kingitud elu” enam kui 4000 euroga. „Meie perele tähendab fondi otsus suurt kergendust, sest pikemaaegne ravimi väljaostmine oleks tõenäoliselt muutunud raskeks. Sellega seoses tahame tänada kõiki annetajaid ja fondi toetajaid. Teie rahalise toetusega võidavad haiged elule juurde väärtuslikku aega ja elu kvaliteeti ning seda kuni loodetava tervenemiseni,” ütles ta.

Vähiravifond „Kingitud elu” jätkab suvist annetuste kogumist vabas õhus juba järgmisel nädalal, kui 28. ja 29. augusti toimub Tallinna lauluväljakul We Love the 90’s muusikafestival. Samuti on fondi usinad vabatahtlikud kohal 30. augustil Pirita Velodroomil aset leidval Jüri Ratase XI jalgrattavõistlusel.


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Vähiravifond kogus valimispidudel 3000 eurot annetusi
15.oktoobri kohalike valimiste õhtul külastasid vähiravifondi “Kingitud elu” vabatahtlikud Tallinnas kaheksa partei ja valimisliidu pidusid. Poliitikud annetasid vähihaigete toetuseks kokku ligi 3000€.
17.10.2017
Vähiravifond "Kingitud elu" lõi uue rekordi, ulatades 10 päeva jooksul abikäe 10 inimesele
Vähiravifond on viimase kümne päeva jooksul toetanud kümne uue abitaotleja ravi. See on omamoodi rekord: kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud.
13.10.2017
Vähiravifondi september: panustasime 15 inimese võitlusesse elu nimel ning käivitasime debati riigiga
Septembris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena ligi 115 000 eurot. Fondi nõukogu kiitis heaks 15 inimese ravi finantseerimise, neist 7 saavad fondilt toetuse esmakordselt ning ülejäänud inimeste edukas ravi on kestnud juba mõnda aega. Kokku tasus fond raviarveid enam kui 33 000 euro ulatuses.
10.10.2017