Vähiravifondi „Kingitud elu” lisandus jõulukuul üle 120 000 euro

Alates novembri keskpaigast on fond toetanud kuute inimest, kellest neli jätkasid toetuse abil edukat ravi, mille fond oli juba varem aidanud käima lükata.

Nii jätkus fondi tugi 56-aastasele pereisale Tiidule, kes võitleb melanoomiga ning vajab ravimit Keytruda, mille eest tuleb kolme-nelja kuu jooksul välja käia üle 30 000 euro.
„Meie pere tänab kõiki annetajaid. Nende heade inimeste annetused on meie ainus lootus edasi võidelda. Uus ravim andis tulemusi esimese ravi ajal, mille isa sai tänu „Kingitud elu" fondi annetajatele. Nüüd vajades teist ravikorda on fond ja kõik sellega seotud inimesed meid taas aitamas, tehes sellega meie perele jõulukingituse,” ütleb Tiidu poeg.

Samuti jätkub tänu fondi annetajatele 63-aastase naise müeloomiravi. Ravimi Imnovid eest peab naine välja käima ligi 10 000 eurot kuus.

Kaks leukeemiaga võitlevat meest võivad samuti fondile jätkuvalt toetuda. „Kingitud elu” aitas 66-aastast Tallinna meest, kes põeb leukeemiat, mille ravim Imbruvica maksab iga kuu 6000 eurot. Fond toetas meest juba suvel ning raviefekt on olnud hea.

„Olen kogu südamest tänulik. Te võib olla ei tea milline positiivne ja jõudu andev emotsioon mind valdab. Ma ei oska oma tänu teile avaldada, kuid eelnev hirm oli suur,” kirjutas mees pärast toetamise otsusest kuulmist.

Sama ravimi garanteerib fond jätkuvalt ka 47-aastasele Peipsi ääres elavale Pavelile. Vene Delfi kutsus jõulude ajal oma lugejaid üles Pavelit sihtotstarbelise annetusega toetama. Selle tulemusena laekus „Kingitud elu” fondi mõne päevaga üle 4000 euro.

Lisaks kinkis vähiravifond „Kingitud elu” lootuse elada 63-aastasele jämesooleähki põdevale naisele. Tema saab fondi abiga ravimi Vectibix, mille kahekuune ravikuus maksab üle 14 000 euro. Samuti 82-aastasele umbsoolevähiga mehele, kelle ravim Stivarga maksab ligi 3000 eurot kuus.

Kokku on detsembris lisandunud vähiravifondi „Kingitud elu” annetusi summas juba üle 120 000 euro, mis on absoluutne kuurekord (sama palju annetusi kogus fond mullu poole aasta jooksul).

Sellest suurima osa moodustavad annetused pea poolesajalt Eesti ettevõttelt, kellest mitmed loobusid fondi üleskutsel jõulukinkidest oma töötajatele või partneritele, panustades selleks mõeldud eelarve hoopis vähihaigete heaks. Annetuse teinud või muul moel fondi missiooni panustanud ettevõttete nimed leiab „Kingitud elu” Facebooki lehelt Suurele Tänutahvlile riputatud elukinkija sertifikaatidest.

Lisaks sellele kogusid fondi vabatahtlikud jõuludeelses kaubandusmelus annetusi Stockmanni ja Hortese kaubamajades ning Viru, Kristiine, Rocca al Mare ja Ülemiste keskustes. Ostukeskuste külastajad panustasid mõne päevaga fondi annetuskastidesse ligi 9000 eurot.

Sadu annetusi on sel kuul fondi laekunud ka eraisikutelt, teiste hulgas erinevatelt kollektiividelt: näiteks Swedbanki Liivalaia kontori töötajatelt ning Jakob Westholmi Gümnaasiumi 12a klassilt.

„Oleme nagu puuga pähe saanud!” ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu. „Eesti on nii palju sooja südamega inimesi, kes on teinud võimalikuks selle, et oleme saanud 2015. aastal toetada kõiki inimesi, kes meilt abi on soovinud ning fondi sihtgruppi kuuluvad. Suur tänu iga pisemagi annetuse eest."

Sel kuul on võimalik fondi annetuskasti panustada veel teisipäeva 29. detsembri õhtul Raplas Sadolini spordihoones, kus korvpalli meistriliigas kohtuvad Kalev Cramo ja Rapla Avis ning fond kogub annetusi ja viib läbi heategevusliku oksjoni.

Jätkuvalt kutsub vähiravifond „Kingitud elu” aastavahetust silmas pidades kaaluma raha taevasse laskmisest loobumist ning selle asemel vähihaigete toetamist, et nad näeksid uut aastat.
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Vähiravifond kogus valimispidudel 3000 eurot annetusi
15.oktoobri kohalike valimiste õhtul külastasid vähiravifondi “Kingitud elu” vabatahtlikud Tallinnas kaheksa partei ja valimisliidu pidusid. Poliitikud annetasid vähihaigete toetuseks kokku ligi 3000€.
17.10.2017
Vähiravifond "Kingitud elu" lõi uue rekordi, ulatades 10 päeva jooksul abikäe 10 inimesele
Vähiravifond on viimase kümne päeva jooksul toetanud kümne uue abitaotleja ravi. See on omamoodi rekord: kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud.
13.10.2017
Vähiravifondi september: panustasime 15 inimese võitlusesse elu nimel ning käivitasime debati riigiga
Septembris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena ligi 115 000 eurot. Fondi nõukogu kiitis heaks 15 inimese ravi finantseerimise, neist 7 saavad fondilt toetuse esmakordselt ning ülejäänud inimeste edukas ravi on kestnud juba mõnda aega. Kokku tasus fond raviarveid enam kui 33 000 euro ulatuses.
10.10.2017